Половина українців страждають на тривожних стани – у Києві провели семінар «Душеопіка в церкві»

Половина українців страждають на тривожних стани – у Києві провели семінар «Душеопіка в церкві»

Страх і стрес як природні запобіжники є нашими друзями, але тільки до моменту, коли починають шкодити. Адже тривала напруга і висока збудженість, що є характерними під час війни, ведуть до виснаження нервової системи, імунітету та психіки. Як наслідок – зростає кількість хвороб та тривожних розладів.

Як розпізнати ці явища на початковому етапі, а також як організувати служіння душеопікунства у місцевій церкві, йшлося під час конференції 14 червня, що відбулася в київській церкві «Філадельфія».

Спікерами заходу, що зібрав до півсотні служителів з різних церков Києва та передмість, були Володимир Хільковець, керівник відділу душеопікунства КМО УЦХВЄ, а також фахівчиня з душеопікунства і психологиня Наталія Кулеба.

«Навіть у мирний час люди потребують підтримки і втіхи, тим більше в такий важкий час, як зараз. Є багато свідчень, коли люди просто говорять вам про свої почуття, і вже отримують допомогу та підбадьорення», – зауважує Володимир Хільковець.

За словами Наталії Кулеби, близько 50% українців мають проблеми щодо тривожних станів.

«Ми розглядали приклад пророка Іллі:  яким чином Господь виводив його зі стану тривожності після погроз Єзавелі. Для людини, яка потрапила в тривожний стан, важливо навчитись аналізувати свої думки та шукати відповіді у Бога. Також важливою є фізична активність», – говорить психологиня.

Вона радить допомагати собі за допомогою тілесних практик: добре діють прогулянки, фізкультура, сон, здорове харчування та режим споживання води тощо.

Made with